Najpierw przeczytaj!

Jeśli jeszcze nie oglądaliście ekranizacji – przeczytajcie książki! Poniżej prezentujemy tytuły, które powinniście przeczytać, zanim zdecydujecie się zapoznać z ich filmowymi adaptacjami. W części przypadków rozumiemy, dlaczego!

„Ukryte działania” na podstawie powieści Margot Lee Shetterly.

Historia czarnoskórych kobiet-naukowców, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna.

„Nocne życie” na podst. książki Dennisa Lehane’a

Film w reżyserii Bena Afflecka, który zagrał też główną rolę to historia czasów prohibicji. Grupa ludzi walczy o lepsze życie, marząc, by ich amerykański sen wreszcie się spełnił.

Ciemniejsza strona Greya

Ekranizacja drugiej części bestsellera E.L. James. Podobnie jak w przypadku pierwszej części – warto najpierw zapoznać się z pierwowzorem. Po premierze wiemy już, że film może nam wiele „ukraść” z fabuły całego filmu.

„Azyl”

Spisana przez Diane Ackerman historia jest opowieścią o Janie i Antoninie Żabińskich: twórcach warszawskiego ZOO, którzy podczas wojny ocalili przed śmiercią setki przeszmuglowanych uciekinierów z getta. Żydzi ukrywali się na terenie ogrodu, w piwnicy willi i w klatkach po zwierzętach nosząc nierzadko typowe „zwierzęce” przezwiska.

„Cud chłopak”

Ekranizacja książki Raquel J. Palacio zaplanowano na kwiecień, ale już budzi ogromne zainteresowanie. Jest to opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu spowodowanymi nietolerancją otoczenia. August – chłopiec ze zniekształconą twarzą w szkole spotyka się z odrzuceniem rówieśników. Jednak pogoda ducha i wewnętrzna siła sprawiają, że pokonuje kolejne trudności i zdobywa uznanie.

„Zaginione miasto Z”

Adaptacja powieści Davida Granna z pewnością przyciągnie przed duży ekran tłumy, albowiem w jednej z głównych ról wystąpił Robert Pattinson. Dlaczego jednak warto zajrzeć do książki? Jest to pełna przygód opowieść o wyprawie w głąb amazońskiej puszczy. Opowieść o ekspedycji życia, która zakończyła się… Jak? Dowiecie się z książki.

Mroczna wieża

Przed ekrany z pewnością nie będzie nikogo ciągnąć siłą, bo w głównej roli adaptacji książki Stephena Kinga wystąpi Matthew McConaughey. Jednak zanim to nastąpi – polecamy lekturę całego cyklu „Mrocznej wieży”.

Morderstwo w Orient Expressie

Michelle Pfeiffer i Johny Depp w obsadzie, a jako reżyser i odtwórca roli Herculesa Poirot – Kenneth Branagh. To z pewnością przyciągnie do kina. Jednak tak naprawdę nie znać drogi do rozwikłania najbardziej popularnej zagadki detektywistycznej w historii Orient Expressu – to po prostu wstyd! Agatha Christie – w swojej najlepszej odsłonie.

K.B.-C., oksiazkach.pl

fot: IMDB.COM

0


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.