Igrzyska Śmierci?

Pamiętacie walki gladiatorów z lwami albo torreadorów z bykami? Właśnie… Zamknąć do klatki człowieka ze zwierzęciem, tylko po to żeby walczyli o przetrwanie – to już przeżytek. Dzisiaj ludzie chcą oglądać jak grupa ludzi „zamkniętych w klatce” sobie poradzi!

Jedna z rosyjskich telewizji w 2017 roku wprowadza na swoją antenę program Game2: Winter. Reality show do złudzenia przypomina swoją fabułą i scenariuszem „Igrzyska Śmierci”.

40 uczestników, po równo kobiet i mężczyzn, zostanie zamkniętych na obszarze 900 hektarów. Żeby nie było tak łatwo, twórcy programu wybrali lodowatą (temp. do -40 oC!) Syberię jako krajobraz rozgrywki. Wliczając w to lasy, strumienie, góry, niedźwiedzie i inne takie niespodzianki. Co więcej każdy z uczestników, by wziąć udział w programie, ma zapłacić 10 mln Rubli! Chyba, że zostanie wybrany przez internautów – wtedy uczestnictwo jest darmowe. Na zwycięzcę czeka nagroda 100 mln Rubli, więc jest o co się zabijać. I tu właśnie dochodzimy do miejsca, w którym twórcy przekroczyli pewną granicę. Regulamin uczestnictwa NIE PRZEWIDUJE ŻADNYCH ZASAD! Wręcz przeciwnie – twórcy twierdzą, że „do przetrwania być może będzie konieczne by kogoś zabić”.

Gdy ktoś czytał Igrzyska doskonale wie, do czego są w stanie posunąć się ludzie, by odzyskać wolność. Jak zawzięcie będą walczyć o przetrwanie. Do jakich środków człowiek jest zdolny sięgnąć by wygrać. Warto dodać, że nagroda jest przewidziana dla wszystkich uczestników, którzy „wytrzymają” na polu gry przez 9 miesięcy, a dzielenie się kasą raczej nie będzie ocalałym na rękę. Ale spokojnie będą mogli „jakoś” poradzić sobie z konkurencją – zawsze może komuś przytrafić się wypadek. Najciekawsze jest to, że program sam w sobie ma być wyjęty spod prawa, jednak po jego zakończeniu uczestnicy mają ponieść kary za czyny zakazane, których dopuszczą się na Syberii. Może jednak będzie warto zabić człowieka dla 100 mln rubli? Ludzie znani historii i literaturze zabijali z bardziej błachych powodów.

No cóż… jakoś będziemy musieli dalej żyć – wiedząc, że gdzieś tam w dalekiej Rosji „Igrzyska Śmierci” dzieją się naprawdę.

M., oksiazkach.pl

0


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.