Będzie nowa książka!

Znani i popularni aktorzy, muzycy, sportowcy, politycy – ogólnie rzecz ujmując – celebryci, prędzej czy później „popełniają” książkę. Piszą w niej zwykle o blaskach i cieniach sławy, swojej drodze na szczyt, zdradzając nierzadko „smaczki” z wielkiego świata. Tym razem tajniki życia w Białym Domu zdradzi była para prezydencka USA.

Nazywany „Pierwszym Czytelnikiem Ameryki” Obama od początku swojego urzędowania podkreślał istotę książek w życiu. W wielu wywiadach mówił o ulubionych lekturach: polecał „Bez skazy” Jonathana Franzena czy „Fatum i furię” Lauren Groff. Z jednej strony oczywiście podbijał sprzedaż publikacji – z drugiej zaś zdecydowanie promował czytelnictwo. W szkołach opowiadał, że w ich wieku uwielbiał książki Dr. Seussa, młodzieży rekomendował „Wyspę skarbów” Stevensona, a w liceach zachęcał do czytania klasyki, jak „Myszy i ludzie” Steinbecka i „Wielkiego Gatsby’ego” Fitzgeralda.

Teraz sam postanowił zostać pisarzem. On i jego żona Michelle – zupełnie niezależnie od siebie – napiszą dwie książki. Komunikat mówi, że podpisali kontrakt z wydawnictwem Penguin Random House na napisanie dwóch książek ze wspomnieniami z Białego Domu. Wysokość kontraktu (oczywiście) nie została ujawniona, jednak „Financial Times” spekuluje, że może opiewać nawet na 6o milionów dolarów.

Jesteście ciekawi lektury?

Kasia Be-Ce, oksiazkach.pl
Fot: pixabay

0


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.